How to contact us

By Telephone:
01228 674633

 

By post:
Blackdyke Farm, Blackford, Carlisle, Cumbria, CA6 4EY

See directions here

 

Latest News.....

Join the Blackdyke Farm facebook community

 

Affiliated and Unaffiliated Dressage Times

Show Date - Sunday November 11th

If you collect your time from here, please confirm by emailing to Dressage Times Collected and put your horse's name in the subject line of the email.

If you have entered, been allocated a time and do not turn up on the day, without any notification, future entries may not be accepted.

Time Bridle No. Rider   Horse Section
Test: Preliminary 19 2008 Unaffiliated    
09:00:00 149 Carolyn Gospel   Ludo Un
09:07:00 148 Mandy Bolton   Blossom Un
09:14:00 145 Catherine Coulthard   Casper Un
09:21:00 150 Penny Humphries   ? Un
09:28:00 147 Wendy Callander   Wee Davie Un
09:35:00 140 Frances Ferguson   Minstrel IV Un
09:42:00 139 Diane Payne   Dotty's Brother Un
09:49:00 138 Ian Mackay   Matilda III Un
09:56:00   Finish      
           
Test: Preliminary 17A 2017 Un/JPRC  - Class 1    
10:00:00 144 Zabrina Stelmach   My Way Or No Way JPRC
10:07:00 142 Grace Wood   Renparrd Centrum R Un
10:14:00 145 Catherine Coulthard   Casper Un
10:21:00 148 Mandy Bolton   ? Un
10:28:00 149 Carolyn Gospel   Ludo Un
10:35:00 150 Penny Humphries   ? Un
10:42:00 147 Wendy Callander   Wee Davie JPRC
10:49:00 151 Barbara Eaves   Pinkie JPRC
10:56:00 152 Laura Penman   Budle Bay Un
11:03:00 146 Helen Cuthbert   Edas JPRC
11:10:00 143 Grace Wood   Drinking Buddy Un
11:17:00 129 Nikki McKie   Kildalton Autumn Gold JPRC
11:24:00 141 Pauline Allport   Star JPRC
11:31:00   Finish      
           
Test: Preliminary 17A 2017 WQ/JPRC - Class 1    
11:35:00 131 Helene Westwood   Prince of the Moor S
11:42:00 140 Frances Ferguson   Minstrel IV B
11:49:00 137 Janet Winter   Shanbally Baby Guiness B
11:56:00 139 Diane Payne   Dotty's Brother B
12:03:00 122 Rhiann Rotarides   Beauty VIII B
12:10:00 138 Ian Mackay   Matilda III B & JPRC
12:17:00 132 Marita Dobson   Soraya Sparkling Bubbles B
12:24:00 135 Alice Charnock   Wonderful Walter S & JPRC
12:31:00 136 Samantha Clark   Jack B & JPRC
12:38:00 130 Helene Westwood   Night Prayers S
12:45:00   Finish      
           
Test: Novice 22 2007 W - Class 2 & 2a    
13:00:00 128 Nikki Graham   Shanbally Baby Guiness S
13:07:00 121 Christina Crowley   Lugardis B
13:14:00 122 Rhiann Rotarides   Beauty VIII B
13:21:00 132 Marita Dobson   Soraya Sparkling Bubbles B
13:28:00 131 Helene Westwood   Prince of the Moor S
13:35:00 127 Nikki Graham   Fred Beaujangles S
13:42:00 133 Sue Forrest   Mitch of Dykes B
13:49:00 134 Zoe Burgoyne   Hydehill Heavens Above B
13:56:00 135 Alice Charnock   Wonderful Walter B
14:03:00 120 Nikki Graham   Landesherr S
14:10:00 136 Samantha Clark   Jack B
14:17:00 126 Alison McKenzie   Arrogance B
14:24:00 130 Helene Westwood   Night Prayers S
14:31:00 119 Nikki Graham   Rock n Roll Kid S
14:38:00 124 Leanne Crawford   OFS Pitch Black S
14:45:00 129 Nikki McKie   Kildalton Autumn Gold Un
14:52:00 114 Suey Browne   Josie Un
14:59:00 118 Nikki Graham   Blu Boy S
15:06:00   Finish      
           
Test: Novice 37A WQ, Un & JPRC -  Class 3 & 3a    
15:15:00 120 Nikki Graham   Landesherr S
15:23:00 121 Christina Crowley   Lugardis B
15:31:00 134 Zoe Burgoyne   Hydehill Heavens Above B
15:39:00 126 Alison McKenzie   Arrogance B
15:47:00 119 Nikki Graham   Rock n Roll Kid S
15:55:00 125 Dorothea Mackay   Middy B & JPRC
16:03:00 124 Leanne Crawford   OFS Pitch Black S
16:11:00 123 Kate Bartle   Bayeldon Pumpkin S
16:19:00 118 Nikki Graham   Blu Boy S
16:27:00 117 Fiona Busby   Fine China S
16:35:00 116 Joanne Bowness   Splash Un & JPRC
16:43:00 114 Suey Browne   Josie Un
16:51:00   Finish      
           
Test: Elementary 40 2010 W - Class 4    
16:55:00 114 Nikki Graham   Siglan Lloyd George S
17:02:00   Finish      
           
Test: Elementary 59 2010 WQ - Class 5    
17:05:00 112 Shona Morton   Curly Wurly S
17:13:00 111 Gillian Bassett   Rainton Woodlander G
17:21:00 114 Nikki Graham   Siglan Lloyd George S
17:29:00   Finish      
           
Test: Medium 76 2016 WQ - Class 6    
17:30:00 113 Barbie Clarkson   Projo S
17:38:00 112 Shona Morton   Curly Wurly B
17:46:00 111 Gillian Bassett   Rainton Woodlander B
17:54:00   Finish      
           
Test: Advanced Medium 98 2002WQ - Class 7    
17:55:00 110 Carolyn Gospel   Tout Camelot B
18:03:00   Finish